آدم‌های مفید

از مدیتیشن | Sam Harris ، Lex Fridman تا معرفی اپلیکیشن Waking Up

بدون دیدگاه

هزار سال پیش نظرم درمورد مدیتیشن این بود که برای آدم‌هایی است که رنج نبرده‌اند، زخم نخورده‌اند. اوج غم‌شان این بوده که دیشب به جای پلو، تخم‌مرغ خورده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که این دنیا دیگر جای زندگی نیست. فکر می‌کردم مدیتیشن لااقل روی من جواب نمی‌دهد، اگر فشار رویم زیاد باشد تا یکی نزنم و دوتا نخورم آرام نمی‌شوم. طول کشید تا بفهمم من آدم خاصی نیستم، مشکلات من هم خاص نیست، مشکلات من را هم هزاران آدم دیگر دارند، بعد فکر می‌کردم بیچاره روان درمان‌گرها که مجبورند جوری در مقابل مراجع‌کننده‌هایشان رفتار کنند که آن‌ها باور کنند مشکلاتشان خاص است و کسی دیگر این مشکلات را ندارد.

طول کشید تا بفهمم مدیتیشن درباره‌ی چهار زانو نشستن رو به طبیعت یا نشستن توی اتاق پر از شمع نیست، کارکردش شبیه گل گاو زبان نیست.

اگر به حوزه هوش مصنوعی علاقه دارید احتمالا آقای Lex Fridman را می‌شناسید، در اپیزود 158 پادکستش با آقای Sam Harris صحبت کرده که خودِ سم هریس به نظرم آدم جالبی است و قبل از فریدمن دنبالش می‌کردم. یک اپلیکیشن دارد به اسم Waking Up که سعی می‌کند آرام آرام یاد بدهد که مدیتیشن چیست و چرا. چه کارهایی می‌توان کرد، به نظرم با اینکه اپلیکیشن است ولی نقطه شروع خیلی خوبی برای شیرجه زدن در این مباحث است، به علاوه اینکه می‌توانید درخواست بدهید تا اکانت شما را به طور رایگان به premium ارتقا بدهند. (اگر هزینه‌ی نسخه پریمیوم را خودتان دارید که چه بهتر)

برای درخواست اکانت Free:

https://app.wakingup.com/free-account

برای آشنایی با سم هریس (علاوه بر کتاب‌هایش) هم پادکست دارد هم سخنرانی تد: (می‌توانید زیرنویس فارسی فعال کنید)

توی کانال تلگرام لینک پستای جدید و چیزهای دیگه که برام جالبه رو میذارم :)

پست‌های مرتبط:

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست