یکم با خودت مهربان‌تر باش همه چیز با زور حل نمی‌شود

برای ساختن یک عادت با علم به اینکه می‌خواهی بسازیش، باید تستش کنی. وقتی هنوز نمی‌دانی تا سه الی چهار هفته بی‌وقفه می‌توانی انجام دهی یا نه چرا برای تا آخر عمر تصمیم می‌گیری و فشار می‌آوری. این وسط از کیسه‌ی عزت نفس خرج می‌کنی یکم مهربان‌تر باش، همه چیز با زور حل نمی‌شود.

هر چند رسانه‌ها تو را به بیشتر و بیشتر داشتن و خواستن می‌کشانند اما عاقل باش. همیشه چیزی هست که تو بیشتر بخواهی، بیشتر دوست داشته باشی. این رضایت درونی تو را له می‌کند، بیشتر خواستن‌هایی که تو را مصرف‌گرا بار می‌آورند، فلجت می‌کنند. یاد بگیر چیزهایی که در نظرت جالبند و طالبی دنبال کنی را برای مدت کوتاهی تست کنی و بعد تصمیم برای ادامه‌اش بگیری.

اکثر آدم‌ها چیزی که هستند با تصویری که از خود دارند فاصله‌ی زیادی دارد. این بی‌عملگی، این رخوت دامن می‌زند به این رویاپردازی. امتحان‌کردن ایده‌هایت، تلاش برای پیداکردن چیزهایی که دوست داری، تو را از مصرف‌گرایی نجات می‌دهد. لذت خلق‌کردن را می‌چشی. لذت حرکت.

هنر می‌خواهد که بدانی کی با خودت بی‌رحم باشی و کی مهربان.عضویت در خبرنامه

سحر در تلگرام
5 پاسخ
 1. حسین گفته:

  سحر عزیز
  سلام
  حق با شماست، باید با خودمان مهربان باشیم. با خودِ خودمان در بهترین و بدترین شکل و حالتش باید مهربان بود. حالا که به آروزها نگاه می‌کنم مثل وقتی که به ستاره‌ها در شب نگاه می‌کنم، هستند. ستاره‌های زیبا و قشنگ در زندگی سیاه ما، اما در فاصله‌ی میلیون سال نوری از ما. هدفمان را باید برای یک جا و یک کار جمع کنیم و به خودمان و آروزهایی که باید به آنها برسیم رحم کنیم.
  موفق باشید

  پاسخ
  • سحر گفته:

   سلام حسین‌جان
   ممنونم، به کار بردن “رحم‌کردن به آرزوها” رو خیلی دوست داشتم 🙂

   شاد باشی

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *